Napędy do bram Kraków

Napęd do bramy garażowej odpowiada za opuszczenie oraz podnoszenie bramy, czyli jej zamykanie oraz otwieranie za pomocą pilota. Zastosowany w bramie siłownik wprawia w ruch ramię. Ramiona poruszają się po odpowiednich szynach, napędzane są łańcuchem lub paskiem zębatym. W razie awarii bramy lub braku prądu każda z nich wyposażona jest w mechanizm otwierania ręcznego - zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego napędu do bramy garażowej?

Istnieje wiele czynników, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego napędu do bramy garażowej. Najważniejsze z nich to jednak konstrukcja bramy, jej ciężar oraz wielkość. Moc napędów do bram waha się od 400 do 1200N, co pozwala na dopasowanie odpowiedniej automatyki do ciężaru płaszcza bramy. Jeżeli posiadasz garaż na dwa samochody, koniecznie będzie zastosowanie siłownika, którego moc jest wyższa niż 1000N lub motoreduktora przemysłowego. Kolejnym istotnym czynnikiem podczas wybierania odpowiedniego urządzenia jest częstotliwość zamykania oraz otwierania bramy, a także przestrzeń pod sufitem. Dzięki uwzględnieniu tych dwóch rzeczy dobierzesz napęd o optymalnej szybkości zamykania i otwierania, mocy oraz zapotrzebowania na energię dopasowany do Twoich potrzeb. Średnia prędkość przesuwu napędu to około 12 cm/s. Powoduje to, że brama otwiera się w czasie około 15-30 sekund. Możesz jednak zdecydować się na montaż znacznie szybszego napędu. Weźmy również pod uwagę napęd z funkcją regulacji szybkości. Umożliwi to płynną pracę bramy, co przełoży się na znacznie wolniejsze zużycie elementów ruchomych. To z kolei wpłynie na zwiększenie żywotności oraz trwałości napędu.

Rodzaj bramy garażowej, a napęd

  • Brama segmentowa boczna - napęd montowany jest na ścianie bocznej lub nad nadprożem; wyposażony w specjalne ramię do ciągnięcia tego typu bramy.
  • Brama segmentowa górna - jest to najbardziej uniwersalny rodzaj bramy, do którego pasują wszystkie typy napędów.
  • Brama uchylna - tutaj również pasują wszystkie typy napędów, jednak muszą mieć one odpowiednią moc.
  • Brama rozwierana - jest to rodzaj bramy, do której najciężej dopasować napęd.

 

Napęd do bram - Kraków

Z nami nie musisz martwić się całkowicie o nic! Nasi fachowcy podczas wyboru bramy, dobiorą odpowiedni napęd dostosowany do Twoich potrzeb. Co więcej, świadczymy również usługi montażu sprzętu zakupionego w naszym sklepie. Wszystko zgodnie z najnowszymi technologiami, które wydłużą czas żywotności nie tylko napędów do bram, ale również samych bram garażowych. Nasza usługi dostępne są dla klientów na terenie Krakowa i okolic.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

ul. Makuszyńskiego 24, 31-752 Kraków

Dojazd od ulic Okulickiego / Nowolipki

dojazd-od-ulicy-Łużyckiej

Wjazd przy ulicy Makuszyńskiego

brama-wjazdowa

Dojazd od ulic Kocmyrzowskiej / Nad Dłubnią

dojazd-od-ulicy-Kocmyrzowskiej

Tel/Fax.: 12 64 23 608, tel.kom.: 533 88 77 20

biuro@pils.com.pl