BRAMY GARAŻOWE I SEGMENTOWE KRAKÓW

Bramy garażowe - bramy garażowe segmentowe, rolowane, uchylne.

bramy garażowe Kraków

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE 

Bramy garażowe segmentowe umożliwiają swobodne parkowanie samochodu bezpośrednio przed bramą  dzięki pionowemu prowadzeniu płaszcza bramy. To ważna zaleta zwłaszcza, gdy wjazd do garażu znajduje się np. przy ruchliwej ulicy lub gdy posiadamy mało miejsca parkingowego przed garażem . Zaleta pionowego startu segmentowej bramy garażowej przydaje się również w śnieżne i zimne dni gdy miejsce parkingowe jest zasypane śniegiem lub jest  oblodzone.

Bramy garażowe segmentowe posiadają najlepszą izolację termiczną i akustyczną ze wszystkich dostępnych typów bram  na rynku, dzięki stalowym  panelom wypełnionym pianką poliuretanową. Współczynnik przenikania ciepła dla bramy segmentowej

dla panelu o grubości 40mm  kształtuje się na poziomie Uk = 1,07 W/m2 x K.

Dla bram dla panelu o grubości 60mm współczynnik przenikania ciepła wynosi

Uk = 0,9 W/m2 x K.

bramy garażowe segmentowe przekrój

1. Elastyczna osłona przestrzeni międzypanelowej

2.  Aluminiowe profile mocujące osłonę

3.  5 warstw blachy w miejscu montażu zawiasów

4.  Uszczelnienie międzypanelowe

5.  Ukryty zawias

6.  Pianka poliuretanowa

bramy garażowe segmentowe innovo wiśniowski

Komfort w obsłudze bramy umożliwia nam zastosowanie silnika garażowego który możemy zainstalować podczas montażu bram lub w dowolnym innym terminie.
Bramy garażowe segmentowe dostępne w naszej firmie są tak skonstruowane aby były bezpieczne dla ich użytkownika .Panele bramy  powlekane są farbami poliestrowymi, a konstrukcja bramy wraz z prowadnicami wykonane są z cynkowanej ogniowo stali dzięki czemu są odporne na korozje przez długie lata.

Bramy garażowe segmentowe  mogą być lakierowane na dowolny kolor, występują w wielu renolitach drewnopodobnych oraz tłoczeniach. Możliwe jest również okleinowanie bram zgodnie z upodobaniem klienta.

 

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE

bramy segmentowe Kraków

 

DZIAŁANIE BRAMY

bramy wiśniowski Kraków

Bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, a następnie dzięki prowadnicy płaszcz bramy wykłada się w poziome pod stropem w taki sposób, że po otwarciu bramy światło przejazdu pozostaje nam praktycznie takie samo jak światło otworu bramowego

bramy garażowe - automatyka

Bramy segmentowe przeznaczone są do wszystkich możliwych otworów garażowych lub do całkiem indywidualnych rozwiązań architektonicznych.

Dzięki zastosowaniu sprężyn naciągowych lub skrętnych służących do wyważania ciężaru bramy jej otwieranie i zamykanie jest dziecinnie proste.

 

bramy garażowe Kraków - bramy segmentowe

 

STRUKTURY POWIERZCHNI PANELI BRAMOWYCH

bramy garażowe - panele

 

KOLORYSTYKA

bramy garażowe - kolorystyka

Panel bramy garażowej może być lakierowany na dowolny kolor RAL lub okleinowany.

 

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE - Katalogi PDF

Zobacz katalog bram garażowych segmentowych:

Bramy garażowe segmentowe WIŚNIOWSKI - Katalog.

Bramy garażowe segmentowe HORMANN - Katalog.

Bramy garażowe segmentowe NOVOFERM - Katalog.

Bramy garażowe segmentowe NORMSTHAL secura - Katalog.

Bramy garażowe segmentowe NORMSTHAL satin - Katalog.

Bramy garażowe segmentowe NORMSTHAL G-60 - Katalog.

Wiśniowski PRIME

Wiśniowski UniTherm

Wiśniowski UniPro

 

BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

bramy garażowe roletowe kraków

Bramy garażowe rolowane najczęściej produkuje się z aluminium lub stali. Na ich konstrukcję składa się przede wszystkim płaszcz, który wypełniany jest styropianem bądź też pianką poliuretanową, które stanowią o parametrach izolacyjnych poszczególnych modeli. Prowadnice zapewniające sprawną i niezawodną pracę montuje się je  wewnątrz lub na zewnątrz otworu, przy czym istnieje możliwość zamontowania dodatkowo specjalnej korby NHK, która umożliwia ręczne otwarcie w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Komfortową obsługę gwarantuje zaopatrzenie konstrukcji w siłownik oraz napęd elektryczny. Sterowanie może być realizowane za pomocą przełącznika na kluczyk, klawiaturę kodową pilot lub inne dowolne urządzenie sterujące. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bezpiecznie wjechać do garażu. W przypadku braku zasilania można otworzyć ręcznie, za pomocą korby.

Dzięki pionowej pracy oraz rolowania się płaszcza bramy na nadprożu konstrukcje zajmują niewielkie ilości miejsca.

 

bramy garażowe wiśniowski Kraków
bramy garażowe segmentowe wiśniowski Kraków

Bramy zwijane mogą być montowane zarówno w obiektach będących w trakcie budowy, jak i w już istniejących budynkach. Stanowią zabezpieczenie otworów budowlanych, hal przemysłowych, garaży, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych przed niepożądanym dostępem i czynnikami atmosferycznymi.

Dzięki bogatej gamie kolorów są doskonałym elementem dekoracyjnym, dopasowanym do  wyglądu budynku. Wykonane z wysokogatunkowej blachy elementy systemów charakteryzują się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Jedną z zalet zastosowania bramy zwijanej jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest dobrym rozwiązaniem tam, gdzie pojazd krótki lub prowadzi wprost z jezdni. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiona kurtyna bramy nie ogranicza widoczności.

 

SYSTEMY BRAM GARAŻOWYCH ROLOWANYCH

 

MONTAŻ BRAM

montaż bram garażowych Kraków

 

SYSTEMY BRAMOWE

 

Profile


Profile aluminiowe wypełnione pianką, typu:

 bramy garażowe - profile 1

Profile ekstrudowane, typu:

 bramy garażowe - profile 2

Profile uzupełniające, typu:

 bramy garażowe - profile 3

 

KOLORYSTYKA PROFILI

bramy garażowe - kolorystyka

 

BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE - Katalog i instrukcja PDF

Zobacz katalog i instrukcje bram garażowych roletowych:

Bramy garażowe roletowe - Instrukcja montażu bram garażowych roletowych.

Bramy garażowe roletowe WIŚNIOWSKI - Katalog.

 

BRAMY GARAŻOWE UCHYLNE

bramy uchylne Kraków

Bramy garażowe uchylne wykonane są w całości ze stalowych cynkowanych elementów konstrukcyjnych i poszyte trapezową blachą cynkowana i lakierowaną. Układ tłoczeń może występować w dowolny sposób to znaczy w poziomie, pionie lub pod skosem w tzw. jodełkę


Są to bramy tzw. zimne choć występuje możliwość  docieplenia płaszcza bramy poprzez zastosowanie od wewnętrznej strony skrzydła styropianu lub wełny mineralnej co w nieznaczny sposób poprawia termikę bramy, przy czym należy pamiętać o tym iż rama bramy wykonana z kształtowników stalowych jest bez jakiejkolwiek izolacji termicznej.

Bramy można wyposażyć w automatykę  bramową w trakcie montażu bramy lub w dowolnym okresie jej eksploatacji.

bramy garażowe uchylne Kraków

 

CECHY BRAM UCHYLNYCH

bramy uchylne

 

1. Niska cena

2. Wykonane w całości ze stali cynkowanej ogniowej co chroni je przed korozją

3. Szybki montaż

4. Podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy dzięki zastosowaniu sprężyn odbywa sie bez większego wysiłku

5. Bogate wzornictwo i kolorystyka

6. Możliwość zastosowania w bramie drzwi przejściowych

 

KOLORYSTYKA

 bramy garażowe uchylne - kolorystyka

 

Instrukcja PDF

Zobacz instrukcję bram garażowych uchylnych:

Bramy garażowe uchylne - Instrukcja montażu bram garażowych uchylnych.

 

BRAMY GARAŻOWE ROZWIERANE (DWUSKRZYDŁOWE)

bramy garażowe skrzydłowe Kraków

Bramy garażowe rozwierane to najbardziej tradycyjny sposób na zamknięcie garażu. Zaletą tego systemu jest stosunkowo niska cena, idąca w parze z jakością. Proste i sprawdzone rozwiązania to najlepszy wariant dla klientów cechujących się ekonomicznością.

 

CECHY BRAM ROZWIERANYCH

 

1. Niska cena

2. Wykonane w całości ze stali cynkowanej ogniowej co chroni je przed korozją

3. Szybki montaż

4. Możliwość wykonania drzwi w skrzydle bramy

5. Bogate wzornictwo i kolorystyka

bramy garażowe skrzydłowe

 

KOLORYSTYKA

bramy garażowe skrzydłowe - kolorystyka

 

Instrukcja PDF

Zobacz instrukcję bram garażowych rozwieranych:

Bramy garażowe rozwierane - Instrukcja montażu bram garażowych rozwieranych.

 

W naszej ofercie proponujemy między innymi rozmaite bramy garażowe. W Krakowie  i okolicach oferujemy również ich profesjonalny montaż. Jeśli zdecydujesz się na nasze usługi, możesz mieć pewność, że wspólnie wybierzemy taką bramę garażową, która będzie najlepiej dostosowana do powierzchni, którą dysponujesz, podjazdu parkingowego oraz stylu architektonicznego, który Cię interesuje. Każda brama segmentowa w Krakowie, którą zamontowaliśmy do tej pory, była precyzyjnie zaprojektowana pod kątem indywidualnych preferencji i potrzeb klienta. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów bram garażowych, z których każda charakteryzuje się innym mechanizmem, materiałem wykonania czy sposobem otwierania. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem potrafimy skutecznie ocenić, czy dana brama garażowa jest produktem wysokiej jakości, dla pewności jednak wybieramy jedynie bramy garażowe od renomowanych producentów, które wyposażone są w zaawansowany, sprawdzony mechanizm oraz odpowiednią izolację termiczną, a ich nowoczesny design cieszy się dobrymi opiniami. Nasz zespół fachowców od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą, dostawą, montażem i serwisem bram segmentowych w Krakowie - duże doświadczenie pozwala nam zaoferować klientom bramy, którą są zarazem estetyczne i funkcjonalne.

 

Bramy garażowe - Kraków

 

Dobór odpowiedniej bramy uzależniony jest od wielu czynników, ważne jednak aby charakteryzowała się ona odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną, pasowała do stylu całego budynku i zewnętrznych elementów konstrukcyjnych, takich jak ramy okien i drzwi, a także by była odporna na uszkodzenia mechaniczne i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli bram garażowych w różnych stylach i kolorach, co ułatwi Ci wybór najlepszej. Odpowiednia izolacja ciepła i szczelność to dodatkowe czynniki, które zwiększają poczucie komfortu i wpływają na zwiększenie oszczędności. Zachęcamy do skorzystania z ofertą naszych usług montażu bram segmentowych w Krakowie i okolicach.

 

ul. Makuszyńskiego 24, 31-752 Kraków

Dojazd od ulic Okulickiego / Nowolipki

dojazd-od-ulicy-Łużyckiej

Wjazd przy ulicy Makuszyńskiego

brama-wjazdowa

Dojazd od ulic Kocmyrzowskiej / Nad Dłubnią

dojazd-od-ulicy-Kocmyrzowskiej

Tel/Fax.: 12 64 23 608, tel.kom.: 533 88 77 20

biuro@pils.com.pl